CA0508JRNPO9BN120
YAGEO
Producto No:
CA0508JRNPO9BN120
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0508 (1220 Metric)
Descripción:
CAP ARRAY 12PF 50V C0G/NP0 0508
Guía del usuario
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Ratings -
Series CA
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 12pF