CA0612JPNPO9BN271
YAGEO
Producto No:
CA0612JPNPO9BN271
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0612 (1632 Metric)
Descripción:
CAP ARRAY 270PF 50V C0G/NP0 0612
Guía del usuario
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Ratings -
Series CA
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 270pF