CC0100JRNPO7BN270
YAGEO
Producto No:
CC0100JRNPO7BN270
Descripción:
CAP CER 27PF 16V C0G/NPO 01005
En stock : 189400
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 27 pF