CC0201FPNPO8BN120
YAGEO
Producto No:
CC0201FPNPO8BN120
Descripción:
CAP CER 12PF 25V C0G/NPO 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 12 pF