CC0201JRNPO9BN200
YAGEO
Producto No:
CC0201JRNPO9BN200
Descripción:
CAP CER 20PF 50V C0G/NPO 0201
En stock : 15474
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 20 pF