CC1210FKNPO9BN102
YAGEO
Producto No:
CC1210FKNPO9BN102
Descripción:
CAP CER 1000PF 50V C0G/NPO 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr YAGEO
Capacitance 1000 pF