CC1210KKX7R9BB473
YAGEO
Producto No:
CC1210KKX7R9BB473
Descripción:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.047 µF