CC1210KKX7RABB223
YAGEO
Producto No:
CC1210KKX7RABB223
Descripción:
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.022 µF