CC1808JKNPOEBN120
YAGEO
Producto No:
CC1808JKNPOEBN120
Fabricante:
YAGEO
Descripción:
CAP CER 12PF 3KV C0G/NPO 1808
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 12 pF