CFR2WSJR-73-0R3
YAGEO
Producto No:
CFR2WSJR-73-0R3
Descripción:
RES 0.3 OHM 5% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 300 mOhms
Series CFR
Power (Watts) 2W