CFR2WSJR-73-1K8
YAGEO
Producto No:
CFR2WSJR-73-1K8
Descripción:
RES 1.8K OHM 5% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 kOhms
Series CFR
Power (Watts) 2W