CFR50SJT-52-2R7
YAGEO
Producto No:
CFR50SJT-52-2R7
Descripción:
RES 2.7 OHM 5% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 Ohms
Series CFR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W