CGS123T200X8L3PH
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CGS123T200X8L3PH
Descripción:
CAP ALUM 12000UF 200V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series CGS
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 12000 µF