CGS213U100X5L
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
CGS213U100X5L
Descripción:
CAP ALUM 21000UF 100V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series CGS
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 21000 µF