CL-1-2004-9910-I
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
CL-1-2004-9910-I
Descripción:
PMI DIA .555" (14MM) BLUE 24V
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 6.000" (152.40mm)
Viewing Angle 20°
Panel Cutout Dimensions 0.56" (14.20mm)
Millicandela Rating 400mcd
Product Status Active
Lamp Color Blue
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series CL
Type LED
Voltage 3.3V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak 460nm
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA