CL-1-2004-9911-I
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
CL-1-2004-9911-I
Descripción:
LED INDICATOR, IP67 SEALED AND V
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 20°
Panel Cutout Dimensions 0.551" (14.00mm)
Millicandela Rating 400mcd
Product Status Active
Lamp Color Blue
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series CL
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 460nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA