CL-1-2007-9910-I
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
CL-1-2007-9910-I
Descripción:
PMI RND .555" LED 24V ULTRA BRIG
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 6.000" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.56" (14.20mm)
Millicandela Rating 500mcd
Product Status Active
Lamp Color Yellow
Type LED
Voltage 2V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak 590nm
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA