Hogar / SCRs / CLB30I1200PZ-TRL
minImg
CLB30I1200PZ-TRL
IXYS
Producto No:
CLB30I1200PZ-TRL
Fabricante:
IXYS
Paquete:
TO-263HV
Descripción:
SCR 1.2KV 47A TO263
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 60 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 30 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.3 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 30 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263HV
Voltage - Off State 1.2 kV
Series CLB30I1200PZ
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr IXYS
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 47 A
Base Product Number CLB30
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 300A, 325A