Hogar / Single Diodes / CMSH1-100 BK PBFREE
minImg
CMSH1-100 BK PBFREE
Central Semiconductor Corp
Producto No:
CMSH1-100 BK PBFREE
Paquete:
SMB
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMB
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 45pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-214AA, SMB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 1 A
Mfr Central Semiconductor Corp
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 1A