CP2-HA110-D1-TG30
3M
Producto No:
CP2-HA110-D1-TG30
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Rows 5
Number of Positions 110
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage CompactPCI Hot Swap
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series MetPak™ CP2
Connector Style A 22
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)