CP2-SAB095-G1-KR
3M
Producto No:
CP2-SAB095-G1-KR
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN RECEPT 95POS 2MM PRESS-FIT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 95
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage CompactPCI
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Series MetPak™ CP2
Connector Style AB 19
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)