Hogar / Single Diodes / CPW3-1700-S025B-WP
minImg
CPW3-1700-S025B-WP
Wolfspeed, Inc.
Producto No:
CPW3-1700-S025B-WP
Fabricante:
Wolfspeed, Inc.
Paquete:
Sawn on foil
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE SIL CARB 1.7KV 25A WAFER
Guía del usuario
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 2250pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Sawn on foil
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1700 V
Series Z-Rec®
Package / Case Die
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2 V @ 25 A
Mfr Wolfspeed, Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1700 V
Package Tray
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 25A