Hogar / SCRs / CR04AM-12-TB#F00
minImg
CR04AM-12-TB#F00
Renesas
Producto No:
CR04AM-12-TB#F00
Fabricante:
Renesas
Paquete:
TO-92
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
SCR 600V 630MA TO-92
En stock : 19000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 595
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Off State (Max) 500 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 3 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800 mV
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.2 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 400 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mfr Renesas
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 630 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 10A @ 60Hz