Hogar / Single Diodes / CRS20I40A(TE85L,QM
minImg
CRS20I40A(TE85L,QM
Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
CRS20I40A(TE85L,QM
Paquete:
S-FLAT (1.6x3.5)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 40V 2A S-FLAT
En stock : 1155
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 35pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package S-FLAT (1.6x3.5)
Current - Reverse Leakage @ Vr 60 µA @ 40 V
Series -
Package / Case SOD-123F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 2 A
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 2A