CRS300FT-73-100RAA
Vitrohm
Producto No:
CRS300FT-73-100RAA
Fabricante:
Vitrohm
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 100 OHM 1% 3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.496" L (5.50mm x 12.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series CRS
Power (Watts) 3W