Hogar / Single Diodes / CTLHR10-06 TR13 PBFREE
minImg
CTLHR10-06 TR13 PBFREE
Central Semiconductor Corp
Producto No:
CTLHR10-06 TR13 PBFREE
Paquete:
TLM364
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 10A TLM364
En stock : 29552
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Capacitance @ Vr, F 42pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TLM364
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case 3-SMD, Flat Lead
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 10 A
Mfr Central Semiconductor Corp
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A