CXA10-48S3V3-SJ
Artesyn Embedded Power
Producto No:
CXA10-48S3V3-SJ
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 10W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.39" H (50.8mm x 25.4mm x 10.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series CXA10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 78%