CDA (Zhifengwei Technology)
Producto No:
CXP-3R0367R-TW
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
3.0V 360F 35*60 T/S4 EDLC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Height - Seated (Max) | 2.441" (62.00mm) |
| Tolerance | - |
| Lead Spacing | - |
| Termination | PC Pins |
| Voltage - Rated | 3 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4mOhm @ 1kHz |
| Series | CXP-3.0V |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | CDA (Zhifengwei Technology) |
| Capacitance | 360 F |
| Package | Box |