CZRB3120-G
Comchip Technology
Producto No:
CZRB3120-G
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
DIODE ZENER 120V 3W DO214AA
Guía del usuario
Operating Temperature -
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 91.2 V
Series -
Package / Case DO-214AA, SMB
Power - Max 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Comchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 300 Ohms