D2TO035C10R00JRE3
Vishay Sfernice
Producto No:
D2TO035C10R00JRE3
Fabricante:
Vishay Sfernice
Paquete:
TO-263 (D²Pak)
Descripción:
RES SMD 10 OHM 5% 35W TO263
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 Ohms
Series D2TO35
Power (Watts) 35W