Amphenol Industrial Operations
Producto No:
DB-934
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CABLE GRIP 17.5-19.1MM ALUMINUM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Outside Cable Diameter (Min) | 0.687" (17.45mm) |
| Thread Length | - |
| Ingress Protection | - |
| Color | Silver |
| Panel Hole Size | 0.875" (22.2mm), 7/8" |
| Material | Aluminum |
| Thread Size | - |
| Product Status | Active |
| Outside Cable Diameter (Max) | 0.750" (19.05mm) |
| Includes | Compression Nut, Strain Relief |
| Series | Pyle® DB |
| Type | Cable Grip |
| Mfr | Amphenol Industrial Operations |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |
| Conduit Hub Size | 1/2" (12.7mm) |