Hogar / Film Capacitors / DCP4R254009JD4KSSD
minImg
DCP4R254009JD4KSSD
WIMA
Producto No:
DCP4R254009JD4KSSD
Fabricante:
WIMA
Descripción:
CAP FILM 40UF 10% 1.3KVDC RADIAL
En stock : 62
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.244" L x 1.772" W (57.00mm x 45.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.7 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series -
Voltage Rating - DC 1300V (1.3kV)
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr WIMA
Capacitance 40 µF