Hogar / Diode Arrays / DD750S65K3NOSA1
minImg
DD750S65K3NOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
DD750S65K3NOSA1
Paquete:
A-IHV130-6
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE MODULE GP 6500V AIHV130-6
Guía del usuario
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package A-IHV130-6
Series -
Package / Case Module
Technology Standard
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.5 V @ 750 A
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 6500 V
Package Tray
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) -
Operating Temperature - Junction -50°C ~ 125°C