DFLS1150Q-7
Diodes Incorporated
Producto No:
DFLS1150Q-7
Paquete:
PowerDI™ 123
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 150V 1A PWRDI123
En stock : 10103
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 28pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PowerDI™ 123
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case POWERDI®123
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 1 A
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 1A