DK687M016A9PAAKPLP
KEMET
Producto No:
DK687M016A9PAAKPLP
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series EDK
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr KEMET
Capacitance 680 µF