Hogar / Single Diodes / DMA10IM1600PZ-TRL
minImg
DMA10IM1600PZ-TRL
IXYS
Producto No:
DMA10IM1600PZ-TRL
Fabricante:
IXYS
Paquete:
TO-263HV
Descripción:
DIODE GEN PURP 1.6KV 10A TO263HV
Guía del usuario
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 4pF @ 400V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263HV
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1600 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.26 V @ 10 A
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A