DMN10H170SFG-13
Diodes Incorporated
Producto No:
DMN10H170SFG-13
Paquete:
PowerDI3333-8
Descripción:
MOSFET N-CH 100V PWRDI3333
En stock : 2900
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 870.7 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 14.9 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 122mOhm @ 3.3A, 10V
Supplier Device Package PowerDI3333-8
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 940mW (Ta)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Diodes Incorporated
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2.9A (Ta), 8.5A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V