DMN10H220LQ-13
Diodes Incorporated
Producto No:
DMN10H220LQ-13
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 1.6A SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 401 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 8.3 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 220mOhm @ 1.6A, 10V
Supplier Device Package SOT-23-3
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 1.3W (Ta)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Diodes Incorporated
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1.6A (Ta)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V