Texas Instruments
Producto No:
DRV8704DCPR
Fabricante:
Paquete:
38-HTSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC MOTOR DRIVER 0V-5.3V 38HTSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.009
$4.009
10
$3.6005
$36.005
25
$3.40328
$85.082
100
$2.949655
$294.9655
250
$2.798358
$699.5895
500
$2.510964
$1255.482
1000
$2.117683
$2117.683
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | - |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (4) |
| Voltage - Load | 8V ~ 52V |
| Motor Type - Stepper | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 38-HTSSOP |
| Series | - |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Package / Case | 38-PowerTFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Technology | NMOS |
| Step Resolution | - |
| Voltage - Supply | 0V ~ 5.3V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | PWM, SPI |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | DRV8704 |