Texas Instruments
Producto No:
DRV8805PWPR
Fabricante:
Paquete:
16-HTSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC MTR DRV UNIPLR 8.20V 16HTSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.3155
$3.3155
10
$2.98205
$29.8205
25
$2.81884
$70.471
100
$2.442925
$244.2925
250
$2.317658
$579.4145
500
$2.079626
$1039.813
1000
$1.7539
$1753.9
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Low Side (4) |
| Voltage - Load | 8.2V ~ 60V |
| Motor Type - Stepper | Unipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Series | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Package / Case | 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | 1, 1/2 |
| Voltage - Supply | 8.2V ~ 60V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | Logic |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | DRV8805 |