Texas Instruments
Producto No:
DRV8816PWP
Fabricante:
Paquete:
16-HTSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC MOTOR DRIVER 8V-38V 16HTSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.0115
$3.0115
10
$2.7037
$27.037
25
$2.55664
$63.916
100
$2.21559
$221.559
250
$2.10197
$525.4925
500
$1.886092
$943.046
1000
$1.59068
$1590.68
2500
$1.511146
$3777.865
5000
$1.454336
$7271.68
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 190°C (TJ) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 2.8A |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Load | 8V ~ 38V |
| Motor Type - Stepper | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Series | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Package / Case | 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Technology | DMOS |
| Step Resolution | - |
| Voltage - Supply | 8V ~ 38V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tube |
| Interface | Parallel |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | DRV8816 |