Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
DS4422N+
Fabricante:
Paquete:
14-TDFN (3x3)
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 7BIT A-OUT 14TDFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.2705
$2.2705
10
$2.0387
$20.387
25
$1.92356
$48.089
100
$1.639035
$163.9035
250
$1.539
$384.75
500
$1.346625
$673.3125
1000
$1.15425
$1154.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±0.5 (Max) |
| Architecture | Current Sink, Current Source |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | I²C |
| Settling Time | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential Output | No |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-TDFN (3x3) |
| Reference Type | - |
| Series | - |
| Package / Case | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 7 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | DS4422 |