Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
DS60R+U
Fabricante:
Paquete:
SOT-23-3
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
ANALOG TEMPERATURE SENSOR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Test Condition | 0°C ~ 85°C (-40°C ~ 125°C) |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | Analog Voltage |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Series | - |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Sensor Type | Analog, Local |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | Standby Mode |
| Package | Strip |
| Resolution | 6.25mV/°C |
| Base Product Number | DS60R |