Hogar / Diode Arrays / DSA120X150LB-TRR
minImg
DSA120X150LB-TRR
IXYS
Producto No:
DSA120X150LB-TRR
Fabricante:
IXYS
Paquete:
ISOPLUS-SMPD™.B
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V SMPD
Guía del usuario
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package ISOPLUS-SMPD™.B
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 150 V
Series -
Package / Case 9-SMD Module
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 930 mV @ 60 A
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 75A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C