TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
DSPL-NR2-0-STK
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HEATSHRINK 0.295" X 4' BLACK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Inner Diameter - Recovered | 0.065" (1.65mm) |
| Shrink Temperature | 110°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Color | Black |
| Recovered Wall Thickness | 0.055" (1.40mm) |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Product Status | Active |
| Series | DSPL |
| Shrinkage Ratio | 4 to 1 |
| Type | Tubing, Semi Rigid |
| Length | 4.00' (1.22m) |
| Shelf Life Start | - |
| Inner Diameter - Supplied | 0.295" (7.49mm) |
| Mfr | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Features | Abrasion Resistant, Flame Retardant |
| Shelf Life | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | DSPL |