E32D250HPN342UA79U
Chemi-Con
Producto No:
E32D250HPN342UA79U
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 3400UF 25V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series U32D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3400 µF