E32D250HPN394MEB7U
Chemi-Con
Producto No:
E32D250HPN394MEB7U
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 390000UF 20% 25V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 32.31 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.8mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series U32D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 36.1872 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 390000 µF