E32D251HPN153MED0M
Chemi-Con
Producto No:
E32D251HPN153MED0M
Descripción:
CAP ALUM 15000UF 20% 250V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 20.82 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 12.7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 27.6906 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15000 µF