E32D350HPN224ME92M
Chemi-Con
Producto No:
E32D350HPN224ME92M
Descripción:
CAP ALUM 220000UF 20% 35V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.661" (93.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 25.19 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.3mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 28.2128 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220000 µF