E32D350HPN274MEB7U
Chemi-Con
Producto No:
E32D350HPN274MEB7U
Descripción:
CAP ALUM 270000UF 20% 35V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.606" (117.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 32.81 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.6mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 36.7472 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 mF